Čo majú spoločné talenty a flow

Máme záver týždňa a ja som stále vo „FLOW“ zo nedávneho online workshopu, ktorý som robila spolu s Jarom Slávikom na tému talentov.

Po celý čas online workshopu som si to užívala a bola som vo „FLOW“.

Dáša na online workshope

Ak ste sa nestretli s  pojmom „FLOW”, odporúčam vám unikátnu knižku od autora Mihaly Csikszentmihalyi. V skratke vám popíšem čo to znamená.

„FLOW“ je stav, kedy robíme akúkoľvek činnosť, ktorá nás nesmierne baví, máme ju veľmi radi, chceme ju robiť opakovane, vieme ju robiť, dáva nám zmysel a dodáva nám energiu.

„FLOW“ sú vlastne „zapnuté“ všetky naše talenty spolu s našimi zručnosťami a vedomosti.

Priblížim vám to na príklade spomínaného online workshopu, na ktorom som uplatnila svoje talenty, ktoré poznám na princípe metodiky Gallup®. 

Moje najsilnejšie DOMINANTNÉ talenty, ktoré zapájam denne, sú z oblasti VPLYVU.

Je to dominantná oblasť, kedy potrebujete byť „na očiach“, komunikovať s ľuďmi, prelamovať lady a mať za to UZNANIE a vysoké hodnotenie.

V sobotu som zapojila ako prvý talent „COMMUNICATION®“ po slovensky komunikatívna.

Už jeho názov napovedá, že tento talent sa “stará” o radosť z komunikácie a z toho, že môžem rozprávať. Samozrejme je potrebný aj adekvátny obsah. Pretože je téma talentov moja srdcovka bolo fajn, že som mala prezentáciu, ktorá ma viedla k tomu, aby som NEODBIEHALA a nerozprávala veľmi veľa.

Myslenie prvej ligy
talenty podľa metodiky Gallup®

Ak by som začala odbiehať od konkrétnej veci a veľa by som rozprávala, môj talent COMMUNICATION® by ma nepodporoval, ale naopak bola by to „odvrátená strana mince“. Bol by to tak môj nezvládnutý talent a malo by to za následok, že ľudia na workshope by sa VYPLI.

Pretože viem, že všetko má dve strany mince, tak som v prezentácii mala ku každému slajdu aj časovú dotáciu.

Ďalší dominantný talent, ktorý išiel ruka v ruke s COMMUNICATION®, a o ktorý som sa počas celého online workshopu opierala, je podľa metodiky Gallup® talent WOO®spoločenská.

Tento talent potrebuje neustále zoznamovanie sa neznámymi ľuďmi, miluje NETWORK. Miluje „prelamovanie ľadov“ hlavne s cudzími ľuďmi, čo ho nesmierne napĺňa.

Na našom online workshope som ho zapojila tak, že som sa „online“ zoznámila s cudzími ľuďmi. Na začiatku som potrebovala prelomiť lady, aby sme sa naladili na spoločnú nôtu.

Talent WOO® som počas nášho online workshopu dokonca rozvinula, pretože som nemohla vidieť všetkých účastníkov na obrazovkách, nakoľko som tam mala prezentáciu.

Potrebovala som vnímať ľudí, a to som urobila práve prostredníctvom talentu WOO®, ktorý je spojený aj s intuíciou. Intuícia ma v tomto prípade podporila v tom, že som intuitívne vnímala, ako reagujú ľudia na druhej strane.

Najviac to bolo cítiť, keď som s ľuďmi prechádzala našich “6P kľúčov” k rozpoznaniu talentov.

Previedla som ich 6 otázkami, na ktoré si odpovedali.

Predstavila som im otázku a uviedla som príklad, na ktorom som im vysvetlila, čo to znamená. Nechala som im minútku na to, aby každý sám za seba odpovedal.

Pretože som ľudí nevidela, musela som sa spoľahnúť iba na môj talent WOO® a prostredníctvom neho, som sa rozhodla, kedy je vhodné pokračovať ďalej.

K rozhodnutiu mi pomáhal ďalší dominantný talent FUTURISTIC®vizionársky, ktorý sa takisto spája s intuíciou.

Pomohol mi k tomu, aby som týchto ľudí správne navnímala a išli sme spolu ďalej otázku po otázke.

Bola to pre mňa úžasná skúsenosť.

Ak by som nepoznala svoju UNIKÁTNOSŤ prostredníctvom talentov, bola by som vo veľkom strese, pretože som nebola v priamej interakcii s ľuďmi.

Avšak pretože svoje talenty poznám a pracujem s nimi denne, nechala som sa nimi viesť a v plnej miere som sa na ne spoľahla. Bolo to správne rozhodnutie.

Bol to úžasný pocit, ktorý som si užívala a vnímam ho ešte aj dnes, keď píšem tento článok.

Stav „FLOW“ nás všetkých udržuje v neustálej energii, aj dnes, keď čítame a počúvame naokolo dosť negatívnych správ. Pre mňa však tieto informácie ako keby neexistovali.

Viem ich eliminovať cez moje talenty, ktoré sú mojou nekonečnou podporou.

Zameriavam „svoju pozornosť“ na to, čo chcem, kam smerujem a čo ma napĺňa práve na základe poznaní mojich UNIKÁTNYCH talentov.

Preto aj vám všetkým prajem a odporúčam, aby ste našli prácu a činnosti, ktoré robíte s radosťou, a ktoré vás udržia vo vašom „FLOW“.

Je to možné v každej situácii, v každom čase a dokonca aj v každom veku.

Je to iba na našom rozhodnutí a potom určení si, čomu sa chceme venovať a či sa za tým našim rozhodnutím sa oprieme aj o našu UNIKÁTNOSŤ práve prostredníctvom talentov.

A ako talenty ODOMKNETE, ak ich ešte dnes nepoznáte?

Buď budete samých seba dlhší čas sledovať a odpovedať si na “6P talentových otázok”. Alebo si urobíte unikátny test talentov Gallup® a spoznáte ich hneď.

Ak vás zaujíma AKO na to, neváhajte sa pridať do našej uzatvorenej skupiny ODOMYKÁME SILNÉ STRÁNKY, kde nájdete nielen „6P otázok talentov“, ale aj informácie k testumetodike Gallup®..)

Zaregistrujte sa tu

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité iba pre účely spracovania tohto komentára. Zásady spracovania osobných údajov